Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
TDSSAA North and East Track Championships
May 14th-15th 2015 Toronto, Ontario, Canada
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2013 May 8th to May 9th
Results
News
2015
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Media for 2013
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2013 Results - TDSSAA North and East Track Championships
May 9th 2013, 11:04pm
Attending groups
Sir Wilfrid Laurier Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Sir John A MacDonald CI Track & Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Downsview Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
West Hill Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
L'amoreaux Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Westview Centennial Secondary School Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Woburn Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Dr Norman Bethune CI Track and Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Nelson A Boylen Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Birchmount Park CI Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Windfields Jr High School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Emery Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Winston Churchill CI Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Newtonbrook Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
John Polanyi Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - North York, Ontario
David & Mary Thomson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Earl Haig Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
George S Henry Academy Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/OFSAA
Wexford Collegiate School for the Arts Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
York Mills CI Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/ON
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Don Mills Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Lester B Pearson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Stephen Leacock Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
William L Mackenzie Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
C W Jefferys Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Invited groups
2013
TDSSAA North and East Track Championships
2013 Results - TDSSAA North and East Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 9th 2013, 11:04pm
TDSSAA North and East Track Championships
May 8, 2013 to May 9, 2013
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Bendale
Birchmount Park CI
CW Jefferys
David & Mary Thompson
Don Mills
Downsview
Dr Norman Bethune
Earl Haig
Emery
George S Henry Academy
John Polanyi
L'Amoreaux
Lester B Pearson CI - Scarborough
Nelson A Boylen
Newtonbrook
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Stephen Leacock C I
West Hill - Toronto
Westview Centennial
Wexford
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Winston Churchill - Toronto
Woburn
York Mills
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
1500m Steeple
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
|
Pole Vault
Mens 400m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Daniel
70
Birchmount Park
53.17
1
10
2
Jones, Ellis
97
West Hill - Toro
56.59
1
8
3
Jambo, Ryan
97
Sir Wilfrid Laur
58.36
1
6
4
Reid, Malik
97
Sir John A MacDo
1:00.45
1
5
5
Zheng, Tony
97
Sir John A MacDo
1:01.44
1
4
6
Thuo, Gibson
97
Sir Wilfrid Laur
1:03.23
1
3
--
Mou, David
97
Agincourt CI
DNS
1
--
Kataria, Jay
97
Sir John A MacDo
DNS
1
Mens 400m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hylton, Richard
Emery
55.28
1
10
2
Stamadianos, Peter
York Mills
56.02
3
8
3
Arrowsmith, Colin
York Mills
56.56
3
6
4
Castano, Hernando
William Lyon Mac
56.61
2
5
5
Adamski, Konrad
Earl Haig
57.72
3
4
6
Wong, Adrian
Earl Haig
59.06
3
3
7
Drame, Mahamadou
John Polanyi
1:00.64
1
2
8
Hui, Sidney
Earl Haig
1:01.23
2
1
9
Chan, John
York Mills
1:01.53
3
10
Grant, Justice
Downsview
1:02.08
2
11
Adu-Poku, Kwasi
William Lyon Mac
1:02.96
2
12
Wong, Chris
Newtonbrook
1:03.40
3
13
Du, Patrick
Don Mills
1:04.48
2
14
Ginzberg, Benjamin
William Lyon Mac
1:05.52
2
15
Huang, Peter
William Lyon Mac
1:09.15
1
--
Days, Nathaniel
George S Henry A
DNS
1
--
Chatten, Adam
George S Henry A
DNS
1
--
Philip, Lester
CW Jefferys
DNS
1
--
Muchildino, Saidamir
York Mills
DNS
3
--
Mohammadi, Farzam
York Mills
DNS
3
--
Nguyen, Panason
CW Jefferys
DNS
2
Mens 400m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Massiah, Noel
70
Birchmount Park
55.54
2
10
2
Shivratan, Brendan
98
West Hill - Toro
56.10
2
8
3
Zafari, Tawfiq
98
L'Amoreaux
59.41
1
6
4
Cox, Liam
70
Birchmount Park
1:01.21
2
5
5
Wasid, Umer
98
L'Amoreaux
1:01.29
1
4
6
Chedde, Shamanth
98
L'Amoreaux
1:01.88
1
3
7
Fernando, Dylantha
98
Sir John A MacDo
1:03.51
2
2
8
Lo, Jacky
70
Albert Campbell
1:03.85
1
1
9
Grant, Jeanroy
94
Stephen Leacock
1:04.53
1
10
Caccavelli, Ethan
70
Sir Oliver Mowat
1:04.85
2
11
Young, Cole
98
Lester B Pearson
1:05.38
1
12
He, Benjamin
70
Albert Campbell
1:07.15
1
13
Osumah, Mohammed
98
West Hill - Toro
1:07.29
2
14
Adams, Jamal
98
Sir Wilfrid Laur
1:09.07
2
--
Hayfron, Edward
70
Birchmount Park
DQ
2
--
Romain, Blain
98
Bendale
DNS
1
Mens 400m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tirona, Owen
Windfields Jr. H
1:00.72
3
10
2
Pyne, Randy
George S Henry A
1:00.77
2
8
3
Irwin, Cole
Newtonbrook
1:02.33
3
6
4
Hegazy, Youssef
Earl Haig
1:02.42
2
5
5
Okrah, Kevin
Westview Centenn
1:02.96
1
4
6
Ing, Ryan
Newtonbrook
1:03.05
3
3
7
Smith-Grang, Jevonte
Westview Centenn
1:03.91
1
2
8
Matrakchine, Stephan
Newtonbrook
1:04.72
3
1
9
Chang, Jonathan
Don Mills
1:04.79
2
10
Aghou, Ramin Jan
George S Henry A
1:04.82
2
11
Hunyh, Dat
John Polanyi
1:05.11
3
12
George, Jacob
Windfields Jr. H
1:05.23
3
13
Iu, Jerry
Earl Haig
1:06.40
3
14
La, Steven
John Polanyi
1:07.47
3
15
Hinds, Myles
William Lyon Mac
1:08.96
1
16
Maheswara, Kirisanth
Westview Centenn
1:09.86
2
17
Mo, Nemo
Earl Haig
1:14.52
1
--
Selvabaska, Abeeshan
Don Mills
DNS
1
--
Kazi, Max Hoque
Don Mills
DNS
1
--
Nguyen, Richard
CW Jefferys
DNS
2
--
Andall, Tadgh
Westview Centenn
DNS
2
--
Uthayasegar, Dinojan
CW Jefferys
DNS
2
--
Barnum, Shemar Allen
William Lyon Mac
DNS
1
--
Vizio, Philip Di
William Lyon Mac
DNS
1
Mens 400m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Franklin, Rayshaun
94
Stephen Leacock
50.16
3
10
2
Hegel, Alex
70
Birchmount Park
52.11
3
8
3
Moesdyk, Matthew
70
Birchmount Park
52.13
3
6
4
Peter, Tommy
96
West Hill - Toro
55.31
2
5
5
Nurse, DeSean
70
Birchmount Park
55.44
3
4
6
Ching, Joshua
94
Agincourt CI
56.46
3
3
7
Thomas-Smith, Korin
96
West Hill - Toro
57.22
1
2
8
Creary, Anthony
96
Sir John A MacDo
57.66
2
1
9
Yong, Antonio
70
Albert Campbell
58.07
3
10
Zeng, Bright
96
Sir John A MacDo
58.31
1
11
Pathan, Uwes
95
Lester B Pearson
1:00.62
1
12
Osman, Mubarach
95
L'Amoreaux
1:01.41
1
13
Collins, Marcus
70
Birchmount Park
1:03.24
3
13
Christie, David
70
Birchmount Park
1:03.24
3
15
Ho, Tim
95
Agincourt CI
1:04.66
2
16
Thevaseela, Senthuran
95
Sir Wilfrid Laur
1:10.52
2
17
Guerra, Boris
96
Bendale
1:12.66
1
--
Fang, Billy
94
Sir John A MacDo
DNS
2
--
Thuo, Gibson
97
Sir Wilfrid Laur
DNS
1
--
Newman, David
70
West Hill - Toro
DNS
1
--
Greene, Jeremy McNeil
70
David & Mary Tho
DNS
2
--
Patel, Farhan
94
Lester B Pearson
DNS
1
--
McLarty, Elijah
96
West Hill - Toro
DNS
2
--
Persaud, Dave
95
West Hill - Toro
DNS
2
Mens 400m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Olabode, Kola
Westview Centenn
52.58
2
10
2
Karimi, Danial
Newtonbrook
53.81
2
7
2
Zuber, Mahir
John Polanyi
53.81
2
7
4
Abraham, Dillon
Westview Centenn
53.89
2
5
5
Wallis-Smith, Duelle
Nelson A Boylen
55.48
1
4
6
Syrydiuk, Quinn
York Mills
56.27
2
3
7
Jaatinen, Juri
William Lyon Mac
56.88
1
2
8
Raghunandan, Andy
Westview Centenn
57.28
2
1
9
Lee, Shemar
John Polanyi
58.42
2
10
Zhu, David
York Mills
59.50
2
11
Rooparinesing, Colin
John Polanyi
1:00.32
1
12
Vankesly, Sai Vinay
Earl Haig
1:01.72
1
13
Dixon, Akil
Downsview
1:02.30
1
14
Chun, Jacob
Newtonbrook
1:03.75
1
--
Chan, Thomas
Earl Haig
DNS
1
--
Dean, Andre
Downsview
DNS
1
--
Braithwaite, Davien
CW Jefferys
SCR
1
Womens 400m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacDonald, Ashley
70
Birchmount Park
1:00.12
1
10
2
Innanen, Katrina
70
Birchmount Park
1:01.39
1
8
3
Gonsalves, Julia
97
Sir John A MacDo
1:08.06
1
6
4
Maharaj, Shavika
97
Winston Churchil
1:29.14
1
5
--
Skafi, Alaa
97
Winston Churchil
DNS
1
--
Lee, Cindy
97
Sir John A MacDo
DNS
1
--
Chu, Monica
97
Wexford
DNS
1
Womens 400m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McNeil, Michiela
Newtonbrook
1:07.68
2
10
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
1:08.68
2
8
3
Sun, Lucia
Don Mills
1:17.24
1
6
4
Tran, Sabrina
John Polanyi
1:18.11
2
5
5
Leontong, Diana
Earl Haig
1:20.70
1
4
6
She, Pamela
Earl Haig
1:37.26
2
3
--
Downey, Nardia
CW Jefferys
DNS
1
--
Campbell, Tanya
CW Jefferys
DNS
1
--
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
DNS
1
--
Kaisidi, Rusiko
William Lyon Mac
DNS
2
--
Lee, Esther
Newtonbrook
DNS
2
--
Miller, Jessica
Westview Centenn
DNS
2
--
Thompson, Paige
Don Mills
DNS
2
Womens 400m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Karipidis, Olympia
70
Birchmount Park
1:01.58
2
10
2
Castello, Daniella
98
Agincourt CI
1:03.22
2
8
3
Poole, Rachel
70
Birchmount Park
1:06.04
2
6
4
Marsh, Lennae
70
Birchmount Park
1:06.36
2
5
5
Vaughan-Grah, Natalie
98
Wexford
1:06.89
2
4
6
Carrington, Emma
70
Birchmount Park
1:07.93
2
3
7
Mohanathas, Aranee
70
Albert Campbell
1:10.89
1
2
8
Pirabagaran, Sariga
98
Stephen Leacock
1:12.35
1
1
9
Christie, Kamilah
70
Albert Campbell
1:13.41
1
10
Huang, Carmen
98
Sir John A MacDo
1:13.91
1
11
Lau, Tammy
70
Albert Campbell
1:14.25
1
12
Nithianantha, Nidusha
98
Lester B Pearson
1:17.31
1
13
Boyle, Kennedy
98
Wexford
1:17.40
2
14
Wang, Larissa
70
Albert Campbell
1:17.71
1
15
Marfei, Olha
98
L'Amoreaux
1:18.81
2
--
Wilmot, Alayah
98
West Hill - Toro
DNS
1
Womens 400m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
1:05.09
3
10
2
Taylor, Renae
Emery
1:08.93
2
8
3
Lem, Sarah
Earl Haig
1:10.38
3
6
4
Nikkel, Alyssa
Don Mills
1:12.02
2
5
5
Gray, Kayleigh
William Lyon Mac
1:14.22
1
4
6
Ezzati, Ariana
Earl Haig
1:14.73
3
3
7
Ma, Helen
William Lyon Mac
1:16.72
1
2
8
Foster, Chelsea
George S Henry A
1:17.03
1
1
9
Wami, Hannah
Newtonbrook
1:18.94
3
10
Zhao, Heather
Earl Haig
1:21.58
2
11
Nakashima, Sophie
Earl Haig
1:25.71
2
12
Hussein, Farrah
John Polanyi
1:28.64
2
13
Ross, Sheria
Downsview
1:36.28
1
14
Kamara, Abizain
Downsview
1:39.36
2
--
Stern, Amy
Earl Haig
NT
1
--
Callimaque, Emma
Westview Centenn
DQ
3
--
Sheikh-Ali, Maryan
John Polanyi
DNS
3
--
King, Jessica
John Polanyi
DNS
3
--
Ali, Khadija
John Polanyi
DNS
3
Womens 400m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Cassandra
94
Stephen Leacock
59.31
2
10
2
Layne, D'Andra
96
Lester B Pearson
1:00.75
1
8
3
Gabriel, Tekel
70
Birchmount Park
1:01.84
2
6
4
Tennant, Kiyara
94
Lester B Pearson
1:02.19
1
5
5
So, Kristin
96
Sir John A MacDo
1:09.02
2
4
6
Truong, Cathy
95
Agincourt CI
1:13.80
1
3
7
Lam, Felice
96
Sir John A MacDo
1:18.04
1
2
8
Doumbia, Djeneba
95
Sir Wilfrid Laur
1:20.07
2
1
9
Zhang, Cindy
95
Agincourt CI
1:20.32
2
10
Patel, Jessica
95
Lester B Pearson
1:24.91
1
11
Tariq, Tayyaba
95
Lester B Pearson
1:51.37
1
--
Allen-Isaacs, Demika
96
Sir Wilfrid Laur
DNF
2
Womens 400m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Ashlee
Westview Centenn
1:04.11
2
10
2
Gorkenburg, Michelle
William Lyon Mac
1:05.46
1
8
3
Wingold, Sydney
York Mills
1:07.15
2
6
4
Gokhman, Genie
William Lyon Mac
1:09.47
1
5
5
Chen, Fanny
York Mills
1:11.59
2
4
6
Mak, Claudia
York Mills
1:11.98
2
3
7
Mema, Iva
William Lyon Mac
1:12.50
2
2
8
Henry, Destiny
Westview Centenn
1:16.01
1
1
9
Wolfe, Samantha
York Mills
1:16.72
2
10
Elesho, Nofisat
Downsview
1:17.29
2
11
Jiang, Connie
Earl Haig
1:17.91
1
--
Delaney, Annecia
Westview Centenn
DNS
1
--
Cadore, La-Shay
William Lyon Mac
DNS
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
264209 views
Post to:
Post as:
Post
849 shares:
TDSSAA North and East Track Championships
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for TDSSAA North and East Track Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Show 2 more
Hashtags
#toronto-city-champs
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!