Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
TDSSAA North and East Track Championships
May 14th-15th 2015 Toronto, Ontario, Canada
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2013 May 8th to May 9th
Results
News
2015
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Media for 2013
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2013 Results - TDSSAA North and East Track Championships
May 9th 2013, 11:04pm
Attending groups
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Don Mills Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Lester B Pearson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Stephen Leacock Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
William L Mackenzie Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
C W Jefferys Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Wilfrid Laurier Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Sir John A MacDonald CI Track & Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Downsview Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
West Hill Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
L'amoreaux Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Westview Centennial Secondary School Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Woburn Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Dr Norman Bethune CI Track and Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
Nelson A Boylen Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Birchmount Park CI Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Windfields Jr High School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Emery Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Winston Churchill CI Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Newtonbrook Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
John Polanyi Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - North York, Ontario
David & Mary Thomson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Earl Haig Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
George S Henry Academy Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/OFSAA
Wexford Collegiate School for the Arts Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
York Mills CI Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/ON
Invited groups
2013
TDSSAA North and East Track Championships
2013 Results - TDSSAA North and East Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 9th 2013, 11:04pm
TDSSAA North and East Track Championships
May 8, 2013 to May 9, 2013
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Bendale
Birchmount Park CI
CW Jefferys
David & Mary Thompson
Don Mills
Downsview
Dr Norman Bethune
Earl Haig
Emery
George S Henry Academy
John Polanyi
L'Amoreaux
Lester B Pearson CI - Scarborough
Nelson A Boylen
Newtonbrook
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Stephen Leacock C I
West Hill - Toronto
Westview Centennial
Wexford
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Winston Churchill - Toronto
Woburn
York Mills
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
1500m Steeple
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
|
Pole Vault
Mens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paris, Damien
97
Sir Wilfrid Laur
24.34
nwi
1
10
2
Bernard, Bradley
97
West Hill - Toro
26.40
nwi
1
8
3
Dwyer, Steve
97
Sir Wilfrid Laur
27.39
nwi
1
6
4
Pryce-Daniel, Denzel
11
L'Amoreaux
27.96
nwi
1
5
5
Clement, Kerry
97
Sir Wilfrid Laur
28.56
nwi
1
4
Mens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Paris, Damien
97
Sir Wilfrid Laur
23.99
nwi
2
3
Bernard, Bradley
97
West Hill - Toro
25.82
nwi
2
2
Dwyer, Steve
97
Sir Wilfrid Laur
27.44
nwi
1
4
Pryce-Daniel, Denzel
11
L'Amoreaux
28.06
nwi
1
5
Clement, Kerry
97
Sir Wilfrid Laur
28.67
nwi
1
--
Allen, Nh'shaun
70
David & Mary Tho
DQ
nwi
2
--
Khan, Joshua
70
Sir Oliver Mowat
DNS
nwi
1
--
Mou, David
97
Agincourt CI
DNS
nwi
2
--
Williams, Linroy
97
Agincourt CI
DNS
nwi
2
--
Kim, Andrew
97
Sir John A MacDo
DNS
nwi
1
--
Gayle, Karl-Andre
70
Albert Campbell
DNS
nwi
1
--
Hylton, Quinton
97
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
2
--
Kataria, Jay
97
Sir John A MacDo
DNS
nwi
2
--
Watson, Hakeem
97
L'Amoreaux
DNS
nwi
1
--
Liu, Daniel
97
Sir John A MacDo
DNS
nwi
1
Mens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
23.62
nwi
1
10
2
Stamadianos, Peter
York Mills
23.90
nwi
1
8
3
Hylton, Richard
Emery
24.46
nwi
1
6
4
Castano, Hernando
William Lyon Mac
24.63
nwi
1
5
5
Shokour, Brandon
Earl Haig
25.03
nwi
1
4
6
Bakalenikov, Nikita
William Lyon Mac
25.04
nwi
1
3
7
Arrowsmith, Colin
York Mills
25.59
nwi
1
2
8
Wong, Adrian
Earl Haig
25.67
nwi
1
1
Mens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
23.70
nwi
1
2
Stamadianos, Peter
York Mills
24.03
nwi
2
3
Hylton, Richard
Emery
24.20
nwi
3
4
Castano, Hernando
William Lyon Mac
24.44
nwi
3
7
Wong, Adrian
Earl Haig
24.90
nwi
3
8
Arrowsmith, Colin
York Mills
25.06
nwi
3
5
Bakalenikov, Nikita
William Lyon Mac
25.07
nwi
2
6
Shokour, Brandon
Earl Haig
25.14
nwi
1
9
Li, Yifan
York Mills
25.27
nwi
2
10
Adamski, Konrad
Earl Haig
25.56
nwi
2
11
Carvalho, Felipe
William Lyon Mac
25.72
nwi
2
12
Chan, John
York Mills
26.63
nwi
3
13
Adu-Poku, Kwasi
William Lyon Mac
27.11
nwi
3
14
Hui, Sidney
Earl Haig
27.62
nwi
2
--
Adolfo, Nathaniel
Newtonbrook
DNS
nwi
1
--
Meler, Bryan
York Mills
DNS
nwi
1
--
Days, Nathaniel
George S Henry A
DNS
nwi
1
--
Polimera, Vinayaka
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Philip, Lester
CW Jefferys
DNS
nwi
3
--
Muchildino, Saidamir
York Mills
DNS
nwi
3
--
McEyeson, Ben
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Nguyen, Panason
CW Jefferys
DNS
nwi
2
Mens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCalla, Tre
98
Agincourt CI
23.92
nwi
1
10
2
Callender, Thomas
98
Wexford
23.97
nwi
1
8
3
Nadley, James
70
Albert Campbell
24.96
nwi
1
6
4
Coote-Jones, Tyrell
98
Sir Wilfrid Laur
24.98
nwi
1
5
5
Cox, Liam
70
Birchmount Park
25.59
nwi
1
4
6
Pierre, Patrick
98
Sir Wilfrid Laur
25.60
nwi
1
3
--
Zafari, Tawfiq
98
L'Amoreaux
DNS
nwi
1
--
Massiah, Noel
70
Birchmount Park
DNS
nwi
1
Mens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Callender, Thomas
98
Wexford
24.44
nwi
1
2
McCalla, Tre
98
Agincourt CI
24.54
nwi
3
5
Massiah, Noel
70
Birchmount Park
24.76
nwi
1
3
Coote-Jones, Tyrell
98
Sir Wilfrid Laur
25.35
nwi
4
4
Pierre, Patrick
98
Sir Wilfrid Laur
25.40
nwi
2
6
Cox, Liam
70
Birchmount Park
25.50
nwi
2
7
Nadley, James
70
Albert Campbell
25.56
nwi
3
8
Zafari, Tawfiq
98
L'Amoreaux
25.95
nwi
4
9
Taher, Azam Mohammad
70
Birchmount Park
26.04
nwi
3
10
Mansell, Eric
98
West Hill - Toro
26.16
nwi
4
11
Yousaf, Osman
98
Sir Wilfrid Laur
26.64
nwi
4
12
Au, Angus
70
Albert Campbell
27.14
nwi
1
13
Su, Albert
98
Agincourt CI
28.01
nwi
2
14
Young, Cole
98
Lester B Pearson
28.03
nwi
3
15
Ali, Asad
98
Stephen Leacock
28.06
nwi
1
16
Manickarasa, Harri
98
L'Amoreaux
28.07
nwi
3
17
Caccavelli, Ethan
70
Sir Oliver Mowat
28.08
nwi
1
18
Webb, Nathan
98
Bendale
28.46
nwi
4
19
Delisca, Jega
98
Wexford
28.80
nwi
2
20
Osumah, Mohammed
98
West Hill - Toro
29.21
nwi
2
21
Liu, Jackie
98
Agincourt CI
29.22
nwi
2
22
Roy, Muktesh
98
L'Amoreaux
29.64
nwi
4
23
Farooqui, Muhammed
98
L'Amoreaux
30.52
nwi
2
--
Dharmapala, Nickes
98
Lester B Pearson
DQ
nwi
1
--
Robinson, Daniel
98
Sir John A MacDo
DNS
nwi
2
--
Bah, Adrian
70
Birchmount Park
DNS
nwi
1
--
Zhou, Kalvin
98
Sir John A MacDo
DNS
nwi
4
--
Cornick, Josh
98
Stephen Leacock
DNS
nwi
1
--
Leslie, Ian
70
David & Mary Tho
DNS
nwi
3
--
Collins, Nathan
70
David & Mary Tho
DNS
nwi
4
--
Romain, Blain
98
Bendale
DNS
nwi
3
Mens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnum, Shemar Allen
William Lyon Mac
24.11
nwi
1
10
2
Clarke, Brion
Emery
24.88
nwi
1
8
3
Ewing-Johnso, Kadeem
Nelson A Boylen
25.22
nwi
1
6
4
Senger, Kendrix
William Lyon Mac
25.63
nwi
1
5
5
Pyne, Randy
George S Henry A
26.59
nwi
1
4
6
Hegazy, Youssef
Earl Haig
27.57
nwi
1
3
7
Okrah, Kevin
Westview Centenn
27.71
nwi
1
2
8
Ing, Ryan
Newtonbrook
29.00
nwi
1
1
Mens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barnum, Shemar Allen
William Lyon Mac
24.24
nwi
5
2
Senger, Kendrix
William Lyon Mac
25.56
nwi
3
3
Ewing-Johnso, Kadeem
Nelson A Boylen
25.94
nwi
1
6
Clarke, Brion
Emery
26.06
nwi
1
4
Okrah, Kevin
Westview Centenn
26.44
nwi
4
7
Pyne, Randy
George S Henry A
26.56
nwi
4
8
Ing, Ryan
Newtonbrook
26.75
nwi
4
9
Smith-Grang, Jevonte
Westview Centenn
27.47
nwi
5
10
Zhen, Ryan
Don Mills
27.70
nwi
4
5
Hegazy, Youssef
Earl Haig
27.75
nwi
2
11
Iu, Jerry
Earl Haig
28.24
nwi
5
11
Aghou, Ramin Jan
George S Henry A
28.24
nwi
3
13
Ashoory, Ruk
George S Henry A
28.49
nwi
4
14
Palmer, Deondre
Newtonbrook
28.66
nwi
2
15
Tirona, Owen
Windfields Jr. H
28.70
nwi
1
16
Vuu, Brandon
John Polanyi
29.15
nwi
5
17
Maheswara, Kirisanth
Westview Centenn
29.34
nwi
3
18
Chang, Jonathan
Don Mills
29.86
nwi
2
19
Vigneswar, Malatavan
John Polanyi
29.99
nwi
2
20
Hunyh, Dat
John Polanyi
30.00
nwi
5
21
Mo, Nemo
Earl Haig
30.85
nwi
1
22
Nguyen, Daniel
John Polanyi
30.95
nwi
3
--
McCalla, Raymond
John Polanyi
DNS
nwi
1
--
Regis, Daniel
Emery
DNS
nwi
2
--
Samuel, Lionel
Emery
DNS
nwi
3
--
Khokhar, Moiz
George S Henry A
DNS
nwi
2
--
Nguyen, Richard
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Salmon, Sean Paul
CW Jefferys
DNS
nwi
5
--
Uthayasegar, Dinojan
CW Jefferys
DNS
nwi
2
--
Prescod, Jamal
Downsview
DNS
nwi
4
--
Harrison, Romario
Downsview
DNS
nwi
3
--
Bullen, Connor
Windfields Jr. H
DNS
nwi
3
--
Dzikunu, Edem
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Robinson, Dante
Downsview
DNS
nwi
4
Mens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hutchinson, Shavar
94
Sir Wilfrid Laur
22.84
nwi
1
10
2
Pellew, Joshua
70
Sir Oliver Mowat
23.11
nwi
1
8
3
Murdock-Reid, Shomali
95
Stephen Leacock
23.45
nwi
1
6
4
Hegel, Alex
70
Birchmount Park
23.47
nwi
1
5
5
McLarty, Elijah
96
West Hill - Toro
24.29
nwi
1
4
6
Carrington, Gregory
96
West Hill - Toro
24.49
nwi
1
3
7
Baruwa, Azeez
95
Sir Wilfrid Laur
25.04
nwi
1
2
8
Nurse, DeSean
70
Birchmount Park
25.98
nwi
1
1
Mens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hutchinson, Shavar
94
Sir Wilfrid Laur
23.00
nwi
4
2
Pellew, Joshua
70
Sir Oliver Mowat
23.29
nwi
5
3
Murdock-Reid, Shomali
95
Stephen Leacock
23.44
nwi
2
4
Hegel, Alex
70
Birchmount Park
23.57
nwi
1
7
McLarty, Elijah
96
West Hill - Toro
23.62
nwi
2
5
Carrington, Gregory
96
West Hill - Toro
24.11
nwi
6
8
Nurse, DeSean
70
Birchmount Park
24.28
nwi
1
9
Chan, Matthew
70
Dr Norman Bethun
24.34
nwi
1
10
Thomas, Shane
70
David & Mary Tho
24.53
nwi
5
11
Joseph, Randall
95
West Hill - Toro
24.55
nwi
4
12
Creary, Anthony
96
Sir John A MacDo
24.64
nwi
5
6
Baruwa, Azeez
95
Sir Wilfrid Laur
24.86
nwi
3
13
Hall, Damiane
96
Stephen Leacock
25.06
nwi
4
14
Baisden-Smith, Trevon
94
Stephen Leacock
25.35
nwi
3
15
Guevara, Will
70
Birchmount Park
25.38
nwi
4
16
Patel, Farhan
94
Lester B Pearson
25.41
nwi
6
17
Fang, Billy
94
Sir John A MacDo
25.43
nwi
6
18
Bennet, Sean
96
Lester B Pearson
26.33
nwi
5
19
Zeng, Bright
96
Sir John A MacDo
26.37
nwi
1
20
Wilmot, Oliver
95
Agincourt CI
26.55
nwi
3
21
Moke, Meshac
95
L'Amoreaux
27.30
nwi
4
22
Basupang, Ronny
94
Wexford
27.68
nwi
6
23
Nickens, Jawaski
70
David & Mary Tho
27.79
nwi
2
24
Osman, Mubarach
95
L'Amoreaux
28.08
nwi
5
25
Thevaseela, Senthuran
95
Sir Wilfrid Laur
28.73
nwi
1
26
Ackie, Samuel
96
Sir Wilfrid Laur
28.77
nwi
3
27
Lau, Keefe
94
Agincourt CI
31.06
nwi
2
28
Guerra, Boris
96
Bendale
31.54
nwi
3
--
Beckford, Tirane
95
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
5
--
Vidal, Francis
95
Wexford
DNS
nwi
1
--
Asamoa, Tutu
95
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
2
--
Baisden-Sm, Tavaughan
94
Stephen Leacock
DNS
nwi
1
--
Mckend, Isaiah
96
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
4
--
Liang, Jackie
96
Sir John A MacDo
DNS
nwi
2
--
Collins, Marcus
70
Birchmount Park
DNS
nwi
3
--
Younas, Saad
96
Sir Wilfrid Laur
DNS
nwi
6
--
Saab, Basel
95
Sir John A MacDo
DNS
nwi
2
--
Christie, David
70
Birchmount Park
DNS
nwi
6
--
Griffith, Denzel
95
Wexford
DNS
nwi
5
--
Tang, Nelson
70
Dr Norman Bethun
DNS
nwi
3
--
Pathan, Uwes
95
Lester B Pearson
DNS
nwi
4
--
Petropoulos, Taden
95
Wexford
DNS
nwi
6
Mens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Olabode, Kola
Westview Centenn
23.74
nwi
1
10
2
Abraham, Dillon
Westview Centenn
24.28
nwi
1
8
3
Adamu, Idoko
Emery
24.52
nwi
1
6
4
Wallis-Smith, Duelle
Nelson A Boylen
24.89
nwi
1
5
5
Lee, Shemar
John Polanyi
25.34
nwi
1
4
6
Kuttaiya, Akash
Earl Haig
25.38
nwi
1
3
7
Crawford, Akeem
Emery
26.04
nwi
1
2
8
Coley, Fabian
Emery
26.44
nwi
1
1
Mens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Olabode, Kola
Westview Centenn
24.10
nwi
2
2
Abraham, Dillon
Westview Centenn
24.57
nwi
1
3
Wallis-Smith, Duelle
Nelson A Boylen
24.69
nwi
3
4
Lee, Shemar
John Polanyi
24.99
nwi
1
7
Adamu, Idoko
Emery
25.11
nwi
1
8
Kuttaiya, Akash
Earl Haig
25.28
nwi
1
5
Coley, Fabian
Emery
25.83
nwi
3
9
Rooparinesing, Colin
John Polanyi
25.92
nwi
3
10
Zhu, David
York Mills
25.93
nwi
3
6
Crawford, Akeem
Emery
26.00
nwi
2
11
Chan, Thomas
Earl Haig
26.07
nwi
2
12
Cada, Delano
John Polanyi
26.18
nwi
1
13
Kindos, Peter
Don Mills
26.62
nwi
1
14
Prescod, Adonis
Downsview
26.63
nwi
2
15
Nikolov, Viktor
William Lyon Mac
26.92
nwi
2
16
Vankesly, Sai Vinay
Earl Haig
27.34
nwi
1
17
Valdez, Joey
George S Henry A
28.74
nwi
2
--
Braithwaite, Davien
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Robinson, Damon
Downsview
DNS
nwi
3
--
Constantin, Terrence
Emery
DNS
nwi
3
--
Dean, Andre
Downsview
DNS
nwi
2
--
Charles, Quinn
Downsview
DNS
nwi
3
--
Samuels, Nedrick
CW Jefferys
DNS
nwi
2
Womens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
97
Wexford
25.75
nwi
1
10
2
Innanen, Katrina
70
Birchmount Park
26.25
nwi
1
8
3
MacDonald, Ashley
70
Birchmount Park
26.97
nwi
1
6
4
James, Jamilah
70
Birchmount Park
28.30
nwi
1
5
5
Brown, Tishauni
97
Sir Wilfrid Laur
29.30
nwi
1
4
6
Nickel, Anitra
97
Wexford
31.55
nwi
1
3
7
Miller, Angel
97
Sir Wilfrid Laur
33.02
nwi
1
2
--
Liu, Kayla
97
Agincourt CI
DNS
nwi
1
Womens 200m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Alexander, Shania
97
Wexford
26.00
nwi
2
3
Innanen, Katrina
70
Birchmount Park
26.22
nwi
2
5
MacDonald, Ashley
70
Birchmount Park
27.20
nwi
2
2
James, Jamilah
70
Birchmount Park
27.71
nwi
1
4
Brown, Tishauni
97
Sir Wilfrid Laur
29.30
nwi
1
6
Nickel, Anitra
97
Wexford
30.92
nwi
1
7
Miller, Angel
97
Sir Wilfrid Laur
32.47
nwi
1
8
Liu, Kayla
97
Agincourt CI
32.73
nwi
2
9
Jacques, Unique Jean
97
Sir John A MacDo
33.03
nwi
2
10
Gray, Yasmine
97
Sir Wilfrid Laur
34.87
nwi
2
11
John, Vivian
97
Sir Wilfrid Laur
37.14
nwi
1
--
Walsh, Elizabeth
97
Sir John A MacDo
DNS
nwi
2
--
Herbert, Allysha
70
Birchmount Park
DNS
nwi
1
--
Lee, Cindy
97
Sir John A MacDo
DNS
nwi
1
Womens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Koladich, Sophia
York Mills
28.19
nwi
1
10
2
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
28.76
nwi
1
8
3
Paskovataia, Tatiana
Newtonbrook
29.25
nwi
1
6
4
Blake-Sawhney, Jaya
York Mills
29.91
nwi
1
5
5
Clarke, Alexia
Newtonbrook
30.06
nwi
1
4
6
Miller, Jessica
Westview Centenn
30.88
nwi
1
3
7
Bailey, Kaitlin
Westview Centenn
31.59
nwi
1
2
8
Nugent, Shea
John Polanyi
32.99
nwi
1
1
Womens 200m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Koladich, Sophia
York Mills
28.59
nwi
3
2
Paskovataia, Tatiana
Newtonbrook
29.00
nwi
1
4
McCalla, Donnelle
Westview Centenn
29.15
nwi
3
7
Blake-Sawhney, Jaya
York Mills
30.13
nwi
3
3
Clarke, Alexia
Newtonbrook
30.41
nwi
2
5
Miller, Jessica
Westview Centenn
30.54
nwi
1
6
Bailey, Kaitlin
Westview Centenn
30.97
nwi
2
8
Nugent, Shea
John Polanyi
32.13
nwi
2
9
Ouckama, Anna
John Polanyi
33.78
nwi
2
--
Thompson, Paige
Don Mills
DNS
nwi
3
--
Scarlett, Attiena
CW Jefferys
DNS
nwi
2
--
Downey, Nardia
CW Jefferys
DNS
nwi
1
--
Campbell, Tanya
CW Jefferys
DNS
nwi
3
--
Tanesha, Bolton
CW Jefferys
DNS
nwi
3
--
Ashton, Mariah
Downsview
DNS
nwi
1
--
Mehrasa, Atusa
Earl Haig
DNS
nwi
2
--
Amigo, Maria
York Mills
DNS
nwi
1
--
Smith, Tasheka
Downsview
DNS
nwi
1
Womens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
70
Birchmount Park
27.30
nwi
1
10
2
Castello, Daniella
98
Agincourt CI
27.49
nwi
1
8
3
Marsh, Lennae
70
Birchmount Park
28.46
nwi
1
6
4
Jankulouski, Cheyenne
98
Sir Wilfrid Laur
28.49
nwi
1
5
5
Carrington, Emma
70
Birchmount Park
29.68
nwi
1
4
6
Vaughan-Grah, Natalie
98
Wexford
29.69
nwi
1
3
7
Finn, Alexa
70
Birchmount Park
29.84
nwi
1
2
8
Stephenson, Kashia
70
Sir Oliver Mowat
30.38
nwi
1
1
Womens 200m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Poole, Rachel
70
Birchmount Park
27.02
nwi
1
4
Castello, Daniella
98
Agincourt CI
27.92
nwi
1
2
Jankulouski, Cheyenne
98
Sir Wilfrid Laur
28.36
nwi
2
3
Marsh, Lennae
70
Birchmount Park
30.02
nwi
3
7
Stephenson, Kashia
70
Sir Oliver Mowat
30.06
nwi
1
5
Finn, Alexa
70
Birchmount Park
30.25
nwi
2
8
Vaughan-Grah, Natalie
98
Wexford
30.29
nwi
2
6
Carrington, Emma
70
Birchmount Park
30.43
nwi
3
9
Jacques, Nobertha St
98
Woburn
31.10
nwi
1
10
Salmon-Hastic, Melody
98
Wexford
31.53
nwi
1
11
Huang, Carmen
98
Sir John A MacDo
32.46
nwi
2
12
Seto, Lauren
98
Wexford
32.47
nwi
1
13
Sun, Lillie
98
Wexford
32.54
nwi
1
14
Liu, Awnie
98
Sir John A MacDo
33.86
nwi
3
15
Christie, Kamilah
70
Albert Campbell
34.66
nwi
3
16
Bakali, Mehtab
98
Woburn
34.68
nwi
2
17
Leung, May
98
Sir John A MacDo
37.16
nwi
3
18
John, Lillian
98
Sir Wilfrid Laur
38.39
nwi
2
--
Boyle, Kennedy
98
Wexford
DNS
nwi
3
Womens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
27.15
nwi
1
10
2
Taylor, Renae
Emery
27.22
nwi
1
8
3
Callimaque, Emma
Westview Centenn
30.03
nwi
1
6
4
Zhao, Nicole
Earl Haig
30.54
nwi
1
5
5
Panousis, Kara
Windfields Jr. H
30.60
nwi
1
4
6
Higgins-Sharp, Chyna
George S Henry A
30.75
nwi
1
3
7
Foster, Chelsea
George S Henry A
31.79
nwi
1
2
8
Lee, Amanda
Earl Haig
32.05
nwi
1
1
Womens 200m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
26.93
nwi
2
4
Taylor, Renae
Emery
27.34
nwi
2
2
Panousis, Kara
Windfields Jr. H
29.72
nwi
3
3
Callimaque, Emma
Westview Centenn
29.93
nwi
1
7
Zhao, Nicole
Earl Haig
30.20
nwi
2
8
Higgins-Sharp, Chyna
George S Henry A
31.00
nwi
2
5
Lee, Amanda
Earl Haig
31.64
nwi
3
6
Foster, Chelsea
George S Henry A
31.88
nwi
1
9
Vavougios, Maria
Windfields Jr. H
32.35
nwi
1
10
Smith-Grange, Raven
Westview Centenn
32.66
nwi
1
11
Hussein, Farrah
John Polanyi
35.71
nwi
2
12
Stern, Amy
Earl Haig
38.22
nwi
3
--
Ali, Khadija
John Polanyi
DNS
nwi
3
--
Davos, Nicole
William Lyon Mac
DNS
nwi
3
--
Sheikh-Ali, Maryan
John Polanyi
DNS
nwi
2
--
Vil, Amanda
Downsview
DNS
nwi
1
--
Xin, Carol
Don Mills
DNS
nwi
1
--
Wami, Hannah
Newtonbrook
DNS
nwi
3
--
King, Jessica
John Polanyi
DNS
nwi
1
--
Wang, Sherry
Don Mills
DNS
nwi
2
Womens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Cassandra
94
Stephen Leacock
25.49
nwi
1
10
2
Layne, D'Andra
96
Lester B Pearson
25.51
nwi
1
8
3
Jones, Brianna
96
Sir Wilfrid Laur
26.49
nwi
1
6
4
Tennant, Kiyara
94
Lester B Pearson
27.00
nwi
1
5
5
Adams, Janica
70
Birchmount Park
28.06
nwi
1
4
6
Walters, Mahkeba
96
Agincourt CI
29.21
nwi
1
3
7
So, Kristin
96
Sir John A MacDo
29.79
nwi
1
2
8
Manohararaj, Megan
95
Sir John A MacDo
30.23
nwi
1
1
Womens 200m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Layne, D'Andra
96
Lester B Pearson
25.89
nwi
1
2
Jones, Cassandra
94
Stephen Leacock
26.48
nwi
2
3
Tennant, Kiyara
94
Lester B Pearson
27.23
nwi
3
4
Jones, Brianna
96
Sir Wilfrid Laur
27.80
nwi
1
5
Adams, Janica
70
Birchmount Park
28.22
nwi
2
6
Walters, Mahkeba
96
Agincourt CI
28.76
nwi
3
7
Manohararaj, Megan
95
Sir John A MacDo
29.62
nwi
1
8
So, Kristin
96
Sir John A MacDo
29.80
nwi
1
9
Douse, Destiny
70
Birchmount Park
29.84
nwi
2
10
Daragay, Alyssa
96
West Hill - Toro
30.24
nwi
1
11
Allen-Isaacs, Demika
96
Sir Wilfrid Laur
31.23
nwi
2
12
Charles, Lindsey
96
Lester B Pearson
31.41
nwi
2
13
Sotirakos, Sara
96
Sir John A MacDo
31.81
nwi
1
14
Truong, Cathy
95
Agincourt CI
32.62
nwi
2
15
Doumbia, Djeneba
95
Sir Wilfrid Laur
33.43
nwi
3
--
Gabriel, Tekel
70
Birchmount Park
DNS
nwi
3
--
Lam, Felice
96
Sir John A MacDo
DNS
nwi
3
--
Walker, Josephine
96
Bendale
DNS
nwi
1
--
Williams, Chante
70
Birchmount Park
DNS
nwi
3
--
Griffith-Ro, Charysse
95
L'Amoreaux
DNS
nwi
2
--
Lawrence, Shaneen
95
Sir John A MacDo
DNS
nwi
3
Womens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Ashlee
Westview Centenn
26.80
nwi
1
10
2
Lesurf, Jennifer
York Mills
27.42
nwi
1
8
3
Hannah, Melissa
Newtonbrook
29.36
nwi
1
6
4
Wingold, Sydney
York Mills
29.38
nwi
1
5
5
Yu, Keren
York Mills
29.42
nwi
1
4
6
Bogle, Kenisha
Westview Centenn
30.34
nwi
1
3
7
Henry, Destiny
Westview Centenn
30.54
nwi
1
2
8
Gokhman, Genie
William Lyon Mac
30.96
nwi
1
1
Womens 200m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Ashlee
Westview Centenn
26.41
nwi
1
2
Lesurf, Jennifer
York Mills
27.20
nwi
2
3
Hannah, Melissa
Newtonbrook
28.77
nwi
3
4
Wingold, Sydney
York Mills
29.18
nwi
1
7
Yu, Keren
York Mills
29.66
nwi
1
5
Bogle, Kenisha
Westview Centenn
29.93
nwi
3
8
Gokhman, Genie
William Lyon Mac
30.31
nwi
1
9
Cadore, La-Shay
William Lyon Mac
30.36
nwi
1
6
Henry, Destiny
Westview Centenn
30.38
nwi
2
10
Elesho, Nofisat
Downsview
31.25
nwi
3
11
Delaney, Annecia
Westview Centenn
31.27
nwi
3
12
Huang, Jasmine
Earl Haig
31.70
nwi
3
13
Chen, Fanny
York Mills
32.17
nwi
2
14
King, Jessica
John Polanyi
32.35
nwi
1
15
Wolfe, Samantha
York Mills
32.36
nwi
2
16
Sun, Sylvia
Earl Haig
36.28
nwi
2
--
Cardwell, Venesha
Downsview
DNS
nwi
1
--
Davidson, Kishanna
Downsview
DNS
nwi
3
--
Paul, Merlanvie
Downsview
DNS
nwi
1
--
Smart, Sarah-Kay
William Lyon Mac
DNS
nwi
2
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
264209 views
Post to:
Post as:
Post
849 shares:
TDSSAA North and East Track Championships
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for TDSSAA North and East Track Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Show 2 more
Hashtags
#toronto-city-champs
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!