Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
TDSSAA North and East Track Championships
May 14th-15th 2015 Toronto, Ontario, Canada
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2014 May 15th to May 16th
Results
News
2015
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Media for 2014
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2014 Results - TDSSAA North and East Track Championships
Aug 1st 2014, 7:13pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Winston Churchill CI Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
George Vanier Secondary School Track & Field and Cross Country - North York, Ontario
Lester B Pearson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Downsview Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
David & Mary Thomson Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Windfields Jr High School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Oliver Mowat Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Westview Centennial Secondary School Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Newtonbrook Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Wilfrid Laurier Coll Inst Track & Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Nelson A Boylen Secondary Sch Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Wexford Collegiate School for the Arts Track and Field and Cross Country - Scarborough, Ontario
Earl Haig Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir Robert L Borden Bti Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Emery Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
St Andrew's Jr Hs School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
West Hill Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
John Polanyi Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - North York, Ontario
Stephen Leacock Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Northview Heights Secondary School Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Woburn Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Victoria Park Ci Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Cedarbrae Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Sir John A MacDonald CI Track & Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
York Mills CI Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Scarborough Acad Tech & Comp Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
L'amoreaux Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Don Mills Collegiate Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
R H King Academy Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Dr Norman Bethune CI Track and Field and Cross Country - Agincourt, Ontario
RunnerSpace.com/OFSAA
William L Mackenzie Coll Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Birchmount Park CI Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Zion Heights Jr High School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
RunnerSpace.com/ON
C W Jefferys Secondary School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Invited groups
2014
TDSSAA North and East Track Championships
2014 Results - TDSSAA North and East Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Aug 1st 2014, 7:13pm
TDSSAA North and East Track Championships
May 15, 2014 to May 16, 2014
Birchmount Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Agincourt CI
Albert Campbell
Bendale
Birchmount Park CI
Cedarbrae CI
CW Jefferys
David & Mary Thompson
Don Mills
Downsview
Dr Norman Bethune
Earl Haig
Emery
Georges Vanier - North York
John Polanyi
L'Amoreaux
Lester B Pearson CI - Scarborough
Nelson A Boylen
Newtonbrook
Northview Heights
RH King Academy
SATEC
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir Oliver Mowat
Sir Robert L Borden - Toronto
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
St Andrew's Junior
Stephen Leacock C I
Victoria Park
West Hill - Toronto
Westview Centennial
Wexford
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Winston Churchill - Toronto
Woburn
York Mills
Zion Heights
|
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3000m
|
1500m Steeple
|
2k Steeple
|
80m Hurdles
|
100m Hurdles
|
110m Hurdles
|
300m Hurdles
|
400m Hurdles
|
4x100m Relay
|
4x400m Relay
|
Shot Put
|
Discus
|
Javelin
|
High Jump
|
Long Jump
|
Triple Jump
Mens 1500m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
4:14.39
1
10
2
Bari, Asad
Birchmount Park
4:34.17
1
8
3
Fikre, Estefan
Sir Wilfrid Laur
4:44.76
1
6
4
Fernando, Dylantha
Sir John A MacDo
4:49.95
1
5
5
Kwok, Tony
Woburn
4:53.22
1
4
6
Chedde, Shamanth
L'Amoreaux
4:54.19
1
3
7
Naimi, Syed
Albert Campbell
5:01.17
1
2
8
Liu, Edward
Agincourt CI
5:01.68
1
1
9
Mansell, Eric
West Hill - Toro
5:03.99
1
10
Koberstadt, Andrew
Wexford
5:06.45
1
11
Jauvin, Brandon
Bendale
5:09.55
1
12
McClenaghan, Evan
Birchmount Park
5:13.68
1
13
Yogar, Jayatharssan
Albert Campbell
5:15.49
1
14
Shirley, Peter
Albert Campbell
5:17.38
1
15
Wong, Matthew
Dr Norman Bethun
5:27.64
1
16
Kang, Fan
Agincourt CI
5:28.59
1
17
Harris, Ryan
Bendale
5:30.46
1
18
Balendran, Ashvin
West Hill - Toro
5:31.45
1
19
Zeng, Neil
Agincourt CI
5:33.07
1
20
Yang, Jorde
Albert Campbell
5:34.06
1
21
Hoffman, Jake
Sir Oliver Mowat
5:45.48
1
Mens 1500m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berrada, Anas
York Mills
4:38.81
1
10
2
Matrakchin, Stephan
Newtonbrook
4:39.18
1
8
3
George, Jacob
York Mills
4:47.63
1
6
4
Tesfagiorgis, Dawit
John Polanyi
4:54.05
1
5
5
Antonecchia, Julian
Newtonbrook
4:59.12
1
4
6
Shimodo, Tom
Earl Haig
4:59.43
1
3
7
Vyas, Meet
John Polanyi
5:03.34
1
2
8
Fraser, Josh
York Mills
5:07.05
1
1
9
Sripathy, Varunam
Victoria Park
5:08.27
1
10
Andall, Tadgh
Westview Centenn
5:12.01
1
11
Tang, Brian
Victoria Park
5:16.00
1
12
Abdalla, Ayman
Don Mills
5:21.92
1
13
Chung, Matthew
Victoria Park
5:25.73
1
14
Mullholland, Adrian
Newtonbrook
5:30.24
1
15
Aruchun, Presanthan
Westview Centenn
5:46.93
1
16
La, Steven
John Polanyi
5:50.71
1
17
Rahmani, Kasra
Earl Haig
5:52.17
1
18
McCulloch, Kaden
John Polanyi
6:10.08
1
Mens 1500m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Getachew, Yeabsira
David & Mary Tho
4:37.79
1
10
2
Tralli, Nicholas
Birchmount Park
4:38.64
1
8
3
Wood, Harrison
Birchmount Park
4:39.46
1
6
4
Kumar, Nitheesh
Woburn
4:47.28
1
5
5
Mallany-Stan, Aidan
Birchmount Park
4:48.54
1
4
6
Omar, Ayman
SATEC
4:49.03
1
3
7
Pinnock, Kavon
Sir Oliver Mowat
4:49.72
1
2
8
Mark, Joe
Birchmount Park
4:50.91
1
1
9
Ellis, Ryan
Birchmount Park
4:52.26
1
10
Fu, Zeno
L'Amoreaux
4:56.47
1
11
Gowans, Chris
Sir Oliver Mowat
4:58.06
1
12
Kumar, Sanjay
RH King Academy
5:03.68
1
13
Kanagaraj, Prashyen
Cedarbrae CI
5:04.89
1
14
Abdenur, Zubair
Birchmount Park
5:07.27
1
15
Vijayakul, Branavan
L'Amoreaux
5:12.06
1
16
Rajendra, Lavan
Albert Campbell
5:16.02
1
17
Farah, Mohamed
David & Mary Tho
5:16.98
1
18
Morrison, Braden
Sir Wilfrid Laur
5:17.77
1
19
Panganiban, Jarod
Sir John A MacDo
5:21.85
1
20
Muhtaj, Mudasar
David & Mary Tho
5:25.97
1
21
Lei, Alex
Birchmount Park
5:28.99
1
22
Wang, Wesley
Albert Campbell
5:32.93
1
23
Ayres, Mitchell
RH King Academy
5:33.47
1
24
Kanagalina, Kavinan
Lester B Pearson
5:37.94
1
25
Josufi, Casper
Birchmount Park
5:39.06
1
26
Xie, Daniel
Albert Campbell
5:42.86
1
27
Duong, Ricky
Albert Campbell
5:45.85
1
28
Sivakumar, Sinthu
Albert Campbell
6:50.22
1
Mens 1500m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kpiebewieng, Justin
Emery
4:50.10
1
10
2
Ali, Hassan
Westview Centenn
4:50.93
1
8
3
Gonzalez, David
Newtonbrook
4:53.00
1
6
4
Kpiebewieng, Austin
Emery
4:58.54
1
5
5
Nagler, Cory
Windfields Jr. H
5:05.60
1
4
6
Sompel, Ethan Vande
Windfields Jr. H
5:09.46
1
3
7
Boudarga, Norman
William Lyon Mac
5:14.52
1
2
8
Chandler, Nathan
Earl Haig
5:17.48
1
1
9
Abbaszadeh, Ali
Newtonbrook
5:22.47
1
10
Rivera, Elinelson
Newtonbrook
5:28.80
1
11
Min, Franklin
Victoria Park
5:30.60
1
12
Wami, Samuel
Newtonbrook
5:38.20
1
13
Marcos, Simao
John Polanyi
5:39.91
1
14
Wallace, Nicholas
Windfields Jr. H
5:40.74
1
15
Huang, Stanley
Zion Heights
5:53.19
1
16
Tayyab, Kamran
John Polanyi
6:17.78
1
17
Kaul, Harman
Northview Height
6:25.32
1
18
Buall, Arshdeep
Northview Height
6:36.75
1
Mens 1500m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeVito, Benjamin
Birchmount Park
4:07.73
1
10
2
Macasso-Shou, Natan
Albert Campbell
4:14.23
1
8
3
Mackrell, Luke
Birchmount Park
4:17.09
1
6
4
Storey, Evan
Sir Oliver Mowat
4:22.31
1
5
5
Shakil, Faiz
Sir Wilfrid Laur
4:29.71
1
4
6
Abdi, Nadeem
Sir Wilfrid Laur
4:30.09
1
3
7
Yeung, Jason
Albert Campbell
4:34.01
1
2
8
Wood, Carter
Birchmount Park
4:40.60
1
1
9
Wang, Marcel
Albert Campbell
4:57.86
1
10
Lee, Alvin
Albert Campbell
5:03.46
1
11
Mwaura, Hiram
West Hill - Toro
5:32.16
1
12
Guerra, Boris
Bendale
5:37.17
1
13
Shakir, Thomas
Sir John A MacDo
5:37.75
1
14
Collins, Chad
Bendale
5:37.83
1
15
Jeyanantha, Sooriya
Bendale
5:43.93
1
16
Harricharan, Adesh
Bendale
6:12.74
1
17
Booraki, Alireza
Bendale
6:18.36
1
Mens 1500m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
4:08.14
1
10
2
Ebrahimi, Omid
Georges Vanier -
4:27.62
1
8
3
Goldberg, Akiva
William Lyon Mac
4:28.02
1
6
4
Rule, Terren
York Mills
4:42.50
1
5
5
Chandler, Justin
Earl Haig
4:50.36
1
4
6
Gonsalves, JP
York Mills
4:56.26
1
3
7
Masliah, Nevoh
Earl Haig
4:57.23
1
2
8
Burea, Christian
Earl Haig
4:58.02
1
1
9
Bierbrier, Josh
York Mills
5:00.32
1
10
Hui, Sidney
Earl Haig
5:00.87
1
11
Lesurf, Jason
York Mills
5:06.32
1
12
Khamis, Khamis
Westview Centenn
5:14.21
1
13
John, Kareem
Newtonbrook
5:32.03
1
14
Geller, David
Newtonbrook
5:38.18
1
15
Trigas, George
Victoria Park
5:39.07
1
16
Szeto, Roger
Earl Haig
6:10.09
1
Womens 1500m Junior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pronski, Paulina
Birchmount Park
5:19.16
1
10
2
Marlatt, Libby
Sir Oliver Mowat
5:21.49
1
8
3
Boden, Ainsley
Wexford
5:51.79
1
6
4
Macpherson, Jenifer
Sir Wilfrid Laur
6:02.15
1
5
5
Eid, Aaisha
Woburn
6:05.19
1
4
6
Cheung, Anson
Dr Norman Bethun
6:13.54
1
3
7
Uthayakuma, Kanitha
Sir John A MacDo
6:14.05
1
2
8
Huang, Jessica
Dr Norman Bethun
6:17.76
1
1
9
Jiang, Vicky
Albert Campbell
6:20.82
1
10
Chandr, Pirathajini
Albert Campbell
6:21.34
1
11
Nithianant, Nidusha
Lester B Pearson
6:22.48
1
12
Lau, Tammy
Albert Campbell
6:23.23
1
13
Yu, Tina
Albert Campbell
6:37.80
1
14
Yang, Lynn
Agincourt CI
6:43.64
1
15
Mok, Sophie
Albert Campbell
6:48.04
1
16
Bower, Kathyrn
Woburn
7:07.66
1
17
Velalak, Niveithiga
Lester B Pearson
7:46.28
1
--
Rajkumar, Anuradha
Woburn
NT
1
Womens 1500m Junior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hein, Madison
Georges Vanier -
5:31.52
1
10
2
Hassan, Hawa
Newtonbrook
5:31.84
1
8
3
Tanaka, Mina
Don Mills
5:42.03
1
6
4
Lem, Sarah
Earl Haig
5:47.13
1
5
5
Chau-Stacey, Hannah
Victoria Park
5:56.35
1
4
6
Masliah, Adva
Earl Haig
5:57.55
1
3
7
Wong, Anna
Victoria Park
5:58.96
1
2
8
Gray, Meghan
Earl Haig
6:15.68
1
1
9
Zhao, Heather
Earl Haig
6:17.89
1
10
Jiang, Stephanie
York Mills
6:20.77
1
11
Rubenzhal, Naomi
York Mills
6:33.54
1
12
Moule, Alison
Newtonbrook
6:48.43
1
13
Le, Christine
John Polanyi
7:36.09
1
Womens 1500m Midget East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Srivamade, Nithusha
Albert Campbell
5:20.99
1
10
2
Smith, Montana
Birchmount Park
5:41.98
1
8
3
Abeller, Megan
Cedarbrae CI
5:42.18
1
6
4
Pronski, Karina
Birchmount Park
5:46.37
1
5
5
Natali, Pooja
Woburn
6:00.54
1
4
6
Wheeler, Victoria
Birchmount Park
6:15.08
1
3
7
Chen, Jessie
Albert Campbell
6:18.30
1
2
8
Yang, Vivian
Albert Campbell
6:24.23
1
1
9
Cao, Erika
Albert Campbell
6:26.34
1
10
Li, Alice
Albert Campbell
6:36.90
1
11
Mitton, Sarah
Woburn
6:41.42
1
12
Pakeeratha, Archana
RH King Academy
6:57.31
1
13
Varga, Abigail
Wexford
6:57.50
1
14
Simmerson, Leah
Bendale
7:48.60
1
Womens 1500m Midget North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Jessica
Westview Centenn
5:49.67
1
10
2
Sivaratnam, Surabhi
Don Mills
5:56.87
1
8
3
Consens, Micaela
William Lyon Mac
6:00.13
1
6
4
Kim, Minah
St Andrew's Juni
6:03.01
1
5
5
Barlow, Alexandra
Windfields Jr. H
6:03.85
1
4
6
Chen, Luocia
Windfields Jr. H
6:09.84
1
3
7
Perla, Vanessa
John Polanyi
6:26.41
1
2
8
Marcos, Janet
John Polanyi
6:38.15
1
1
9
Chu, Laura
St Andrew's Juni
6:48.98
1
10
Chen, Lyanna
Windfields Jr. H
6:58.33
1
11
Salam, Shazreh
John Polanyi
6:59.74
1
12
Nagales, Kien
Newtonbrook
7:09.66
1
13
Sosnov, Nicole
William Lyon Mac
7:46.42
1
Womens 1500m Senior East
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gonsalves, Julia
Sir John A MacDo
5:08.94
1
10
2
Cheung, Lovisa
Albert Campbell
5:18.31
1
8
3
Prouzos, Anna
SATEC
5:29.30
1
6
4
Dixon, Tina
Sir Wilfrid Laur
5:52.46
1
5
5
Mak, Angela
Albert Campbell
5:53.41
1
4
6
Allen, Chelsea
Sir Wilfrid Laur
5:56.46
1
3
7
Wang, Linda
Albert Campbell
6:00.28
1
2
8
Yeung, Fion
Albert Campbell
6:01.13
1
1
9
Hoang, Amanda
Albert Campbell
6:06.75
1
10
Valenton, Natasha
RH King Academy
6:10.07
1
11
Cameron, Ashley
Sir Wilfrid Laur
6:29.04
1
12
Sivakumar, Shankavi
RH King Academy
6:31.44
1
Womens 1500m Senior North
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Park, Laura
York Mills
5:17.55
1
10
2
Fila, Elina Gama
York Mills
5:43.58
1
8
3
Tse, Ashtyn
Earl Haig
5:46.01
1
6
4
Ma, Cathy
Earl Haig
5:47.23
1
5
5
Zhu, Mary
Earl Haig
5:58.03
1
4
6
Mak, Claudia
York Mills
6:01.33
1
3
7
Sivaratnam, Gayatri
Don Mills
6:25.61
1
2
8
Nagales, Karen
Newtonbrook
6:26.76
1
1
9
Tang, Diana Leon
Earl Haig
6:34.42
1
10
Tran, Sabrina
John Polanyi
6:45.19
1
11
Chung, Monica
Newtonbrook
7:34.39
1
12
She, Pamela
Earl Haig
7:56.55
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
399577 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
TDSSAA North and East Track Championships
,
Agincourt Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Albert Campbell College Institute Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Bendale Business & Tech Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for TDSSAA North and East Track Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2009
1
1
Show 2 more
Hashtags
#toronto-city-champs
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!